Web Tasarım

Web Tasarım Hakkında

Herhangi bir kurumun, kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere Web Sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine Web Tasarımı denir.

Bundan yaklaşık bir kaç yıl öncesine kadar internet ve web siteleri, pek yaygın durumda değillerdi. Şimdilerde en etkili ve güçlü iletişim aracı olarak, insanların gündelik hayatlarında oldukça aktif ve kalıcı bir yer edindiler.

Web ve internet sektöründeki bu gelişimi farkeden birçok firma, kurum ve şahıslar hiç vakit kaybetmeden hemen web sitesi edinmeye başladılar. Web Tasarımı çalışması sonucunda ortaya çıkan Web Siteleri, günümüzde internette vakit geçiren kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artması ve insanların internet başında geçirdikleri süreler azımsanamayacak boyutlara ulaştığı için firmalar için ciddi anlamda önemli bir tanıtım aracı olarak ortaya çıkmaktadır.

Web Sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyat ve teknik özellik bilgilerini, resimlerini, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler ile ilgili potansiyel müşterilerini bilgilendirebiliyor, kendilerini rahat bir şekilde tanıtabiliyor ve potansiyel müşterilerine çok hızlı ulaşabiliyorlar.

Günümüzde, artık neredeyse her firmanın bir web sitesi mevcut ve artık daha çok web sitelerinin tasarımları önem arz etmeye başladı. Nitekim teknoloji sürekli gelişiyor ve gelişen teknoloji ile birlikte web tasarım trendleri de gelişmektedir. Bu doğrultuda günümüz teknoloji ve trendlerine uygun web sitesi yaptıranlar, internet ortamında rakiplerinden daha üstün değer görmektedirler.

Web sitesi yaptırırken mutlaka kullanımı kolay, hızlı ve güçlü tasarıma sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Analiz

Oluşturulacak web projesi için ilk olarak talepleriniz öğrenilir ve firmanızın proje doğrultusundaki ihtiyaçları analiz edilir.

Strateji & Planlama

Analiz edilen bilgiler doğrultusunda bir strateji belirlenerek proje planlaması yapılır ve bu doğrultuda iş planı oluşturulur.

Uygulama & Geliştirme

Hazırlanan strateji ve planlamaya göre uygulama kısmına geçilir, her proje ileriye dönük geliştirilebilir alt yapıda hazırlanır.

  • html 5 logo html 5 logo
  • css 3 logo css 3 logo
  • jquery logo jquery logo
  • php logo php logo
  • mysql logo mysql logo